Panele winylowe LVT

Wybierz producenta
Wzór
Miejsce zastosowania
Klasa użytkowa
Warstwa ścieralna
Sposób montażu
Resetuj filtry
Zapytaj o wycenę
Produkty
Sortuj
Origin 30 Dryback & Engineered Click Acoustic aranżacja 8

Panele winylowe LVT IVC Origin 30 Dryback

Origin 30 Dryback & Engineered Click Acoustic aranżacja 21

Panele winylowe LVT IVC Origin 30 Click Acoustic

Origin 55 Engineered Click Acoustic aranżacja 7

Panele winylowe LVT IVC Origin 55 Click Acoustic

Studio Moods aranżacja 3

Panele winylowe LVT IVC Studio Moods

Roots 40 aranżacja 1

Panele winylowe LVT IVC Roots 40

Roots 55 aranżacja 1

Panele winylowe LVT IVC Roots 55

Roots 55 Herringbone aranżacja 1

Panele winylowe LVT IVC Roots 55 Herringbone

LayRed aranżacja 1

Panele winylowe LVT IVC LayRed

Matrix 70 Loose Lay aranżacja 1

Panele winylowe LVT IVC Matrix 70 Loose Lay

floors@home aranżacja 1 (3110-20)

Panele winylowe LVT Project Floors floors@home/20

floors@home aranżacja 1 (30)

Panele winylowe LVT Project Floors floors@home/30

floors@work aranżacja 1 (3620-55)

Panele winylowe LVT Project Floors floors@work/55

Click aranżacja 1 (4013-30+55)

Panele winylowe LVT Project Floors Click Collection/30

Click Collection aranżacja 2 (4020-30-55)

Panele winylowe LVT Project Floors Click Collection/55

Chevron aranżacja 2 (PW1633FP)

Panele winylowe LVT Project Floors Chevron

Herringbone aranżacja 1 (PW3610HB)

Panele winylowe LVT Project Floors Herringbone

Loose-Lay aranżacja 1 (PW3840)

Panele winylowe LVT Project Floors Loose-Lay Collection

SPC-Core Collection aranżacja 1 (PW4200)

Panele winylowe LVT Project Floors SPC-Core Collection

DR7 Allura Dryback 0,70 wood aranżacja 4

Panele winylowe LVT Forbo Allura DR7

Allura DR5 aranżacja 3

Panele winylowe LVT Forbo Allura DR5

Allura DR4 aranżacja 3

Panele winylowe LVT Forbo Allura DR4

Allura FL1 aranżacja 4

Panele winylowe LVT Forbo Allura FL1

Allura FL5 aranżacja 4

Panele winylowe LVT Forbo Allura FL5

Allura CL5 aranżacja 1

Panele winylowe LVT Forbo Allura CL5

Allura PZ7 - aranżacja 1

Panele winylowe LVT Forbo Allura PZ7

AVSPU aranżacja 3

Panele winylowe LVT Quick-Step Blos

AVSTU aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Oro

AVMPU aranżacja 6

Panele winylowe LVT Quick-Step Bloom

AVHBU aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Ciro

AVMTU aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Illume

AVSPT aranżacja 4

Panele winylowe LVT Quick-Step Blos Base

AVSTT aranżacja 2

Panele winylowe LVT Quick-Step Oro Base

PUGP aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Pulse Glue Plus

AMGP aranżacja 2

Panele winylowe LVT Quick-Step Ambient Glue Plus

BAGP aranżacja 5

Panele winylowe LVT Quick-Step Balance Glue Plus

ILGP aranżacja 2

Panele winylowe LVT Quick-Step Illume Glue Plus

PUCL aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Pulse Click

BACL aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Balance Click

AMCL aranżacja 3

Panele winylowe LVT Quick-Step Ambient Click

ILCL aranżacja 4

Panele winylowe LVT Quick-Step Illume Click

AMCP aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Ambient Click Plus

BACP aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Balance Click Plus

ILCP aranżacja 1

Panele winylowe LVT Quick-Step Illume Click Plus

PUCP aranżacja 3

Panele winylowe LVT Quick-Step Pulse Click Plus

Creation 30 aranżacja 6

Panele winylowe LVT Gerflor Creation 30

Creation 30 Solid Clic aranżacja 3

Panele winylowe LVT Gerflor Creation 30 Solid Clic

Creation 40 aranżacja 4

Panele winylowe LVT Gerflor Creation 40

Creation 40 SOLID CLIC aranżacja 6

Panele winylowe LVT Gerflor Creation 40 Solid Clic

Panele winylowe LVT

Panele winylowe LVT to nowoczesne oraz uniwersalne pokrycie podłogowe o szerokim spektrum zastosowań. Walory użytkowe, estetyczne oraz praktyczne tych produktów sprawiają, że są one jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w pomieszczeniach prywatnych i publicznych.

 

Panele winylowe LVT zbudowane są z kilku warstw tworzywa sztucznego. Ich warstwa użytkowa wykonana jest z polichlorku winylu (PCV). Grubość tej warstwy określa to do jakich warunków użytkowania przystosowane będą panele. Wśród pozostałych warstw znajdują się min. poliuretanowa powłoka zabezpieczająca, zapewniające stabilność wymiarową włókno szklane oraz tzw. film, czyli warstwa dekoracyjna odpowiadająca za wzór i kolor paneli.


Panele podłogowe LVT oferują wiele udogodnień użytkowych. Są to produkty niezwykle trwałe i bardzo łatwe w pielęgnacji, która ogranicza się do odkurzania i zmywania. Podłogi tego typu nie wymagają cyklinowania czy stosowania olejów jak chociażby w przypadku podłóg drewnianych. Obecność poliuretanowej warstwy zabezpieczającej pozwala także na zwiększoną ochronę przed zabrudzeniami i zarysowaniami. Panele winylowe są całkowicie wodoodporne co oznacza, że mogą być stosowane w miejscach w których inne rodzaje pokryć podłogowych mogłyby ulec zniszczeniu na skutek działania wilgoci (łazienki, obszary przy wejściach do budynku, kuchnie). Warto wspomnieć także o komforcie akustycznym, który oferują LVT. Z uwagi na swoją elastyczność generują niewielkie odgłosy podczas użytkowania. Na rynku dostępne są także produkty wyposażone w zintegrowane podkłady akustyczne, które zapewniają jeszcze wyższy współczynnik pochłaniania dźwięku.


Gama wzornicza LVT to w zdecydowanej większości wzory drewna lub kamienia/betonu. Dzięki wykorzystaniu technologii tłoczenia o zsynchronizowanej strukturze - tzw. „Embossed in register” - producenci paneli w swojej ofercie posiadają produkty o wyglądzie i strukturze do złudzenia przypominającej naturalne deski czy kamienne płytki. Różne są także formaty w których te produkty występują. Do najczęściej spotykanych zalicza się:

 

  • panele o kilkunastocentymetrowej szerokości i długości około 120-130 cm, najczęściej we wzorach drewna. Bardzo popularne są także panele w formacie jodełki klasycznej lub francuskiej,
  • prostokątne lub kwadratowe płytki w różnych rozmiarach, najczęściej imitujące kamień lub beton.

 

Panele winylowe LVT poza formatem oraz wzorem mogą różnić się od siebie także sposobem montażu. W tym obrębie wyróżnia się trzy zasadnicze warianty:  

 

  • dryback – klejone na stałe do podłoża. Produkty z tej grupy charakteryzują się najmniejszą grubością, dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie i wypoziomowanie posadzki na której będą położone. Ich niewielka grubość to spora zaleta jeśli chcemy uniknąć np. skracania drzwi. Klejone panele i płytki to z reguły najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie.
  • click – tzw. podłoga pływająca, montowana bezklejową metodą opartą o system samozatrzasków. Układanie takiej podłogi (oraz jej demontowanie) jest niezwykle proste przez co stanowi bardzo częsty wybór wśród klientów indywidualnych. Panele i płytki w tej wersji posiadają większą grubość niż wariant klejony, dzięki czemu posadzka na której będą układane nie musi być idealnie równa. Należy jednak pamiętać by podłoże było stabilne gdyż w innym przypadku jego ruchy i przesunięcia mogą uszkodzić zatrzaski.
  • loose lay – również forma podłogi pływającej, nieprzytwierdzanej na stałe do podłoża. Loose lay, czyli wersja „luźno układana”, posiada specjalną, antypoślizgową konstrukcję spodniej części panela/płytki oraz większy ich ciężar. Dzięki takiemu połączeniu wariant ten po ułożeniu na posadzce nie przesuwa się i utrzymuje stabilność nie potrzebując przy tym klejenia czy systemu zatrzaskowego. Podobnie jak w przypadku systemu click, loose lay to podłogi bardzo łatwe w montażu oraz demontażu, a także – ze względu na większą grubość - nie wymagające idealnie równej powierzchni pod sobą. Dużą zaletą montażu metodą loose lay jest jego szybkość oraz natychmiastowa gotowość podłogi do użytku. Ten typ paneli i płytek winylowych to doskonały wybór do obiektów i wnętrz biurowych, które wyposażone są w podniesioną podłogę techniczną.

 

W ofercie części producentów paneli i płytek winylowych znaleźć można także produkty o nazwie LVT SPC (lub RIGID) czyli z tzw. sztywnym rdzeniem. Standardowe LVT posiadają rdzeń wykonany z elastycznego tworzywa. W przypadku SPC mamy do czynienia ze sztywnym, polimerowym rdzeniem. Taka budowa zapewnia tym podłogom jeszcze większą wytrzymałość i stabilność wymiarową. Tak jak w przypadku produktów loose lay i click, SPC charakteryzuje się panelami/płytkami o dużej grubości co również przedkłada się na mniejsze wymagania co do równości powierzchni na której będą układane.


Dobierając panele winylowe LVT do pomieszczenia lub obiektu, należy szczególną uwagę zwrócić na to jaką grubość warstwy użytkowej (ścieralnej) posiadają. Produkty z warstwą 0,30 mm (lub niższą) rekomendowane są do pomieszczeń mieszkalnych/prywatnych. Grubości 0,40 – 0, 55 mm przeznaczone są do użytku publicznego. Warstwa ścieralna na poziomie 0,70 mm i wyższym to produkty do zastosowań w obiektach publicznych o najwyższym natężeniu ruchu.


Równie ważna co warstwa ścieralna jest klasyfikacja użytkowa produktu. Panele i płytki oznaczone klasą 21, 22, 23 dedykowane są kolejno do niskiej, średniej i wysokiej intensywności użytkowania w warunkach domowych. Zastosowania publiczne to analogiczne klasy 31, 32,33. W przypadku obiektów przemysłowych używa się oznaczenia klasy czterdziestej.


Panele winylowe LVT to rozwiązanie podłogowe o szeregu zalet montażowych, estetycznych i użytkowych. Są one przede wszystkim bardzo trwałe, odporne i niewymagające specjalistycznej konserwacji. Dostępne na rynku warianty montażowe sprawiają, że każdy - w zależności od potrzeb i preferencji – znajdzie wśród nich coś dla siebie. Modułowa natura tych pokryć podłogowych pozwala także łatwo dobrać ilość paneli lub płytek do pomieszczenia oraz zdecydowanie ułatwia ich transport i magazynowanie. Nieskomplikowany jest także proces ich montażu, zwłaszcza w przypadku systemów podłogi pływającej. Olbrzymią zaletą paneli winylowych LVT jest ponadto ich wszechstronność. Podłogi tego typu spotkać możemy w biurowcach, sklepach, mieszkaniach, punktach usługowych, obszarach wejściowych do budynków, a dzięki właściwościom higieniczny także w przychodniach czy klinikach. Uzupełnieniem wszystkich tych zalet jest efektowność wzornicza i kolorystyczna. Dzięki nowoczesnym technologiom tłoczenia wzorów uzyskać możemy niezwykle realistyczny i zachwycający efekt podłogi drewnianej czy kamiennej w naszym pomieszczeniu. 

Infolinia

+48 517 603 681

pon. - pt. 10:00 -18:00

Napisz do nas